Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2009-08-23 07:54:57

Reebok

Administrator

Zarejestrowany: 2009-08-23
Posty: 8
Punktów :   

Opłacalność ubijania alienków.

Uznałem, że niektórzy początkujący mogliby (ale nie muszą) się tym zasugerować. Pamiętajcie, że tak myślę ja, i mogę myśleć niesłusznie.

-=[ Streuner ]=-
Punkty życiowe: 800
Osłona: 400
Doświadczenie: 400&800
Poważanie: 2
Kredyty: 400
Uridium: 1
Prometium: 10
Endurium: 10
Terbium: 0
Prometid: 0
Duranium: 0
Promerium: 0

Praktycznie nieopłacalne jest jego bicie niezależnie jakimi laserami, chyba, że ktoś nabija sobie 500 (250 w przypadku premium na drona) uridium na naprawę czegokolwiek. Ewentualnie mając sporą ładownię możemy po nim zbierać surowce albo wykonywać na niego misje. Sam nie polecam.

-=[ Lordakia ]=-
(tzw. mała Macka)
Punkty życiowe: 2.000
Osłona: 2.000
Doświadczenie: 800
Poważanie: 4
Kredyty: 800
Uridium: 2
Prometium: 20
Endurium: 20
Terbium: 20
Prometid: 0
Duranium: 0
Promerium: 0

Jeżeli ktoś jest ma statek powyżej Bigboy (Vengeance/Goliath) i bije tego aliena, jest naprawdę bardzo upartym graczem. Goliath i Vengeance potrafią rozwalić tego aliena na jeden strzał, podczas gdy wynagrodzenie za niego jest niewielkie w stosunku do ilości amunicji. Alternatywą jest zbieranie surowców - obecność terbium daje możliwość ulepszania surowców do prometidu i duranium.

-=[ Saimon ]=-
(zwany często Ptaszkiem bądź Latawcem)
Punkty życiowe: 6.000
Osłona: 3.000Doświadczenie: 1.600
Poważanie: 8
Kredyty: 1.600
Uridium: 4
Prometium: 40
Endurium: 40
Terbium: 40
Prometid: 2
Duranium: 2
Promerium: 0

Łatwy kąsek dla statków Nostromo i wyżej. Daje sporo uridium jak na pojedynczego aliena, więc jego bicie jest opłacalne przy tych tak zwanych "wypasionych statkach". Ponadto w jego skrzynce cargo jest prometid i duranium - coś dla początkujących graczy.

-=[ Mordon ]=-
(ja go czasami nazywam "mordo ty moja" )
Punkty życiowe: 20.000
Osłony: 10.000
Doświadczenie: 3.200
Poważanie: 16
Kredyty: 6.400
Uridium: 8
Prometium: 80
Endurium: 80
Terbium: 80
Prometid: 8
Duranium: 8
Promerium: 1

Dosyć dochodowy sposób zarabiania, jeżeli uderza się w niego laserami typu LF3 i przynajmniej statkiem Piranha. Choć nie opłaca wtapiać w niego żadnych rakiet (chyba że ktoś jest desperatem) daje sporo uridium - można na nim szybko dorobić się kilku napraw. Ja osobiście biję Mordony w celu pozyskania małej ilości uridium na kilka małych zakupów ammo dmg x3. Tak na wypadek, gdybym miał wypadek.

-=[ Devolarium ]=-
(zwany Devo, Devek, Zielony Złom, Ogórek)
Punkty życiowe: 100.000
Osłony: 100.000
Doświadczenie: 6.400
Poważanie: 32
Kredyty: 51.200
Uridium: 16
Prometium: 100
Endurium: 100
Terbium: 100
Prometid: 16
Duranium: 16
Promerium: 2

Devek jest dla mnie jednym z najbardziej dochodowych alienów. Choć na niego trzeba mieć cierpliwość, są sposoby na niego - duża odległość lub bug przy portalu !(niestety już nieaktualny - MOD_H8)!. Czasem zdarza się, że po podprowadzeniu pod portal ktoś pomaga i jeszcze bardziej nam się opłaca jego bicie, choć kultura osobista wymaga raczej, by pomocnikowi zostawiono surowce (tak jak ja zrobiłem to dla goliata, co pomógł mi z boss sibelonem). Trzeba uważać - wszelkiego rodzaju banici oraz statki Vengeance / Goliath z rangą mniejszą niż "Szeregowy major" uwielbiają niszczyć graczy pod koniec - lepiej bić go przy portalu, gdyż i bezpieczniej i Lordakie oraz Saimony odlatują.

-=[ Sibelon ]=-
(zwany Sib, Sibek, Ogryzek, Salceson)
Punkty życiowe: 200.000
Osłona: 200.000
Doświadczenie: 12.800
Poważanie: 64
Kredyty: 102.400
Uridium: 32
Prometium: 200
Endurium: 200
Terbium: 200
Prometid: 32
Duranium: 32
Promerium: 4

Wielkie bydlę - najlepiej podprowadzać do portu i korzystać z buga portalowego !(niestety już nieaktualny - MOD_H8)!. Ciekawy sposób zarabiania, aczkolwiek tylko dla mocnych graczy - widziałem wiele razy Nostromo czy Bigboye padające jak muchy przy tym alienie. Pełno graczy czyha również na osoby dobijające Siba - kiedyś mnie lał goliat z rangą pułkownika, ale Siba dałem rade - i akurat uridium starczyło na naprawę. Powiem, że ten alien nie dość, że jest wytrzymały, to pozwala sobie na ten luksus, ze posiada bardzo cenne surowce - jeżeli ktoś szuka szybkiego zarobku, może spróbować zwędzić co nieco kiedyś - lecz przydaje się duża ładownia.

-=[ Kristallin ]=-
(alien zwany małą Krychą, małą Kryśką, małą Krystyną)
Punkty życiowe: 50.000
Osłona: 40.000
Doświadczenie: 6.400
Poważanie: 32
Kredyty: 12.800
Uridium: 16
Prometium: 100
Endurium: 100
Terbium: 100
Prometid: 16
Duranium: 16
Promerium: 1

Zanim moje konto zostało ukradzione na 777 dni DARKORBIT, biłem Goliathem Kristaliony i Kristalliny. Muszę wam powiedzieć, że trzeba uważać - gdy statek zostanie przez nie otoczony - te kryształki mogą nieźle nakopać. Na pewno znają to uczucie ci, co robili wrota galaktyczne . Prawdę mówiąc dziwię się Goliathom Full Elitarnych, gdy biją Kristalliny bez powodu - raczej nie zarabia się na nich zbyt dobrze biorąc pod uwagę ilość HP (życia) i SH (osłon) jakie posiadają. Ci z z dużym brzuszkiem zbierają standardowo surki .

-=[ Kristallon ]=-
(Krystyna, Kryśka! Nie rób mi tego, nie skreślaj mnie, ja cię kocham..." - cytat
z reklamy . Alien zwany dużą Krychą, dużą Kryśką, dużą Krystyną)
Punkty życiowe: 400.000
Osłona: 300.000
Doświadczenie: 51.200
Poważanie: 256
Kredyty: 409.600
Uridium: 128
Prometium: 300
Endurium: 300
Terbium: 300
Prometid: 128
Duranium: 128
Promerium: 16

Znakomity sposób na zarobienie na licytację i ammo dla Full Elitarnych Goliatów i Vengeance. Przy dobrej strategii i opróżnionej ładowni ten NPC dodaje sporą ilość gotówki na nasze konto, choć jak na takiego dużego aliena ilość uridium i tak zapewne jest mała. Choć słyszałem o Bigboyach Full Elitarnych walących Kristallony, nie polecam - Vegi i Golce czekają na sposobność nacieszenia się kosztem takich graczy i sprzątnięcia ich podczas dobitki.

-=[ Sibelonit ]=-
(zwany potocznie Mercedesem)
Punkty życiowe: 40.000
Osłony: 40.000
Doświadczenie: 3.200
Poważanie: 16
Kredyty: 12.800
Uridium: 12
Prometium: 100
Endurium: 100
Terbium: 100
Prometid: 8
Duranium: 8
Promerium: 1

Jeden z lepszych sposobów dla graczy z 10 levelem na łatwą i szybką gotówkę (mowa tu oczywiście o tych, którzy posiadają choć 4 elitarne lasery na statku inaczej ilość kredytów jest równa kosztom amunicji, jaka przypada na ten NPC). Sibelonit dodaje taką samą ilość kredytów co Kristallin, choć nieco mniej oczywiście prometidu i duranium. Statek ten przy HP aż 10 000 mniejszym i uderzeniu prawie pół raza słabszym daje dobrą kasę na licytację napędu lub osłony (mowa tu oczywiście o tych słabszych).

-=[ Lordakium ]=-
(tzw. duża Macka)
Punkty życiowe: 300.000
Osłony: 200.000
Doświadczenie: 25.600
Poważanie: 128
Kredyty: 204.800
Uridium: 64
Prometium: 300
Endurium: 300
Terbium: 300
Prometid: 64
Duranium: 64
Promerium: 8

Dla początkujących dobry sposób na "podexpienie", choć oczywiście wtedy trzeba uderzać w grupie i niezbyt szybki jest wtedy zarobek gotówki. Osobiście biję Lordakium, gdyż to najsilniejszy jak dotąd alien, jaki jestem w stanie samemu ubić, a przy moich laserach dostaję dużo więcej pieniędzy niż wydaję na amunicję. Najlepiej bić Lordakium wtedy, gdy wymuszają na nas to misje, gdyż wtedy dostajemy nagrodę za misje, punkty rangi za lordakium oraz za samą wykonaną misję. Przydaje się obszerny brzuszek w statku na surowce.

-=[ StreuneR ]=-
(nazywany czasami elitarnym Streunerem,
więc uwaga na czacie i w misjach specjalnych)
Punkty życiowe: 20.000
Osłony: 10.000
Doświadczenie: 3.200
Poważanie: 16
Kredyty: 6.400
Uridium: 8
Prometium: 80
Endurium: 80
Terbium: 80
Prometid: 8
Duranium: 8
Promerium: 0

Stawiam jasne i proste wymagania: Chcę kasę szybko i wygodnie - a do tego tuż pod domem. I oto proszę - w systemie X-8 przy bazie możemy znaleźć takiego delikwenta jak StreuneR. Fajny, przyjemny i prosty sposób na szybką i łatwą kasę. Ale uważajcie - jego ilości są prawie 2 razy mniejsze niż tego Streunera na X-1, więc wykonanie misji "Inwazja StreuneR" jest niezwykle trudne.

-=[ Protegit ]=-
(pieszczotliwie zwany Protem, Protkiem,czasami słyszałem
przejęzyczenia typu "biję prototypy" )
Punkty życiowe: 50.000
Osłony: 40.000
Doświadczenie: 6.400
Poważanie: 32
Kredyty: 12.800
Uridium: 16
Prometium: 100
Endurium: 100
Terbium: 100
Prometid: 16
Duranium: 16
Promerium: 2

Myślę, że tylko ktoś wyjątkowo głupi lub uparty szuka zarobku na tym statku - atakując grupą i posiadając prędkość goliata FE bez podkręcenia, te statki są zabójcze i mało ekonomiczne jest ich bicie. Tylko misje specjalne lub nowe misje na testowym serwerze !(teraz oczywiście już ten serwer został wycofany, natomiast misje są wprowadzone już na wszystkie serwery)! mogą okazać się opłacalne.

-=[ Cubikon ]=-
(Kubik, Kubek, Kubikon, - do wyboru, do koloru.
Dla koneserów dostępne także "Kubełek" )
Punkty życiowe: 1.600.000
Osłony: 1.200.000
Doświadczenie: 204.800
Poważanie: 1024
Kredyty: 1.638.400
Uridium: 512
Prometium: 1200
Terbium: 1200
Endurium: 1200
Prometid: 512
Duranium: 512
Promerium: 64

Nasz ukochany Kubik!!! Ma dla nas do rozdzielenia pomiędzy całą grupę sporo pieniędzy oraz doświadczenia. Jeśli jesteśmy w dobrym klanie, Cubikon może się okazać najkorzystniejszym sposobem na zarobek.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.regesta.pun.pl www.dzikigon.pun.pl www.kbi89.pun.pl www.klasa6ce.pun.pl www.dianne-forum.pun.pl